Jak diabeł reaguje na szkaplerz?

 Jak diabeł reaguje na szkaplerz? Czy warto nosić szkaplerz? Co on daje? Odpowiada ks. Teodor

Zapraszamy na kolejne spotkanie na żywo z księdzem Teodorem. Tym razem jest ono poświęcone szkaplerzowi karmelitańskiemu. Czym jest szkaplerz karmelitański? Kto może go nosić? Jakie obowiązki wynikają z jego przyjęcia? Jakie obietnice złożyła Matka Boża tym, którzy będą go nosić?

Jeśli masz pytania dotyczące szkaplerza karmelitańskiego, obejrzyj live'a na YouTube Teobańkologia. Podczas sesji Q&A po wieczornym różańcu na żywo ks. Teodor udzielił odpowiedzi na Wasze pytania.

Jeśli rozważacie przyjęcie szkaplerza lub tematyka “szaty Maryi”, którą nosili m.in. król Jan III Sobieski, Michał Korybut Wiśniowiecki czy św. Jan Paweł II, jest Wam bliska, obejrzyjcie sesję Q&A!

Więcej o nałożeniu szkaplerza w Zakopanem 16 lipca 2022 r.

https://teobankologia.pl/artykuly/prz...




Szkaplerz (łac. scapulare od scapula – ramiona, barki, plecy) – wierzchnia część habitu w niektórych zakonach (karmelici, karmelici bosi, dominikanie, benedyktyni, cystersi, trynitarze, serwici) w postaci szerokiego płata materiału z otworem na głowę, takiego samego z jakiego uszyta jest tunika i zazwyczaj w tym samym co ona kolorze. Szkaplerz okrywa barki oraz sięga na plecy i na piersi. W zakonach męskich na szkaplerz nakłada się pelerynkę z przyszytym do niej kapturem i płaszcz.  Spotykany jest nieraz jako część habitu w niektórych zgromadzeniach franciszkańskich trzeciego zakonu regularnego.

Najbardziej znane i popularne szkaplerze noszone obecnie przez wiernych świeckich, to: brązowy Szkaplerz karmelitański i niebieski Szkaplerz Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Komentarze