Katolicy w Polsce to topniejąca mniejszość

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego (ISKK) opublikował właśnie dane za 2021 rok, z których jasno wynika, że odsetek osób „zobowiązanych”, które chodzą do kościoła, czyli tzw. dominicantes, zmniejszył się z niecałych 37 procent w 2019 roku do niewiele ponad 28 procent w roku 2021!* Cóż to oznacza w przeliczeniu na całe polskie społeczeństwo? Ni mniej, ni więcej, tylko spadek odsetka katolików z 26 do niecałych 20 procent! Tak, tak, katolików, czyli osób chodzących do kościoła, jest w Polsce już tylko niecałe 20 procent i spadek uczestnictwa w praktykach religijnych następuje w piorunującym tempie!

Zapamiętajmy to wreszcie i nie dajmy się wkręcać w mniej lub bardziej świadome manipulacje ze strony mediów, które reprodukują bzdurę o katolickiej większości. Otóż:

KATOLICY TO W POLSCE SZYBKO TOPNIEJĄCA MNIEJSZOŚĆ!

Dla przypomnienia wytłumaczymy to jeszcze raz, najprościej, jak się da:

Po pierwsze, zdefiniujmy, kim właściwie jest katolik. Katolik to niewątpliwie wyznawca religii katolickiej. Kościół narzuca wiernym obowiązek regularnego uczestnictwa w mszach, zatem za katolika należy uznać tylko kogoś, kto spełnia ten warunek. „Wierzący, ale niepraktykujący”, którzy siłą bezwładu wpadają do parafii poświęcić jajka, ale na co dzień mają w nosie nauki kościoła i nie stosują się do nakazów wiary, wiernymi nie są. A tym bardziej trudno nazwać katolikami ludzi, którzy zostali ochrzczeni w niemowlęctwie, a dziś kościołem się brzydzą. Nieprawdaż?

Po drugie, żeby nie zostać posądzonymi o manipulacje, posługujemy się wskaźnikiem, którym ilość wiernych kontroluje sam kościół katolicki, czyli właśnie tzw. dominicantes. Wskaźnik ten oblicza się jako odsetek osób uczęszczających w mszach w odniesieniu do ogólnej liczby tzw. zobowiązanych. Zobowiązani to wyłącznie osoby powyżej siódmego roku życia, z wyłączeniem obłożnie chorych oraz starszych o ograniczonych możliwościach poruszania się. Odsetek zobowiązanych kościół szacuje na 82% ochrzczonych. A ochrzczonych jest w Polsce już tylko 85% populacji. Tak, tak, mniej niż co siódma osoba w Polsce nie jest nawet ochrzczona! Zdziwieni? No macie prawo być zdziwieni, skoro z mediów co i raz słyszymy, że 95% Polaków to katolicy 😳

Z danych Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego, czyli z pomiarów samego kościoła, wynika, że wskaźnik dominicantes w 2021 roku wyniósł 28,3%. Czyli do kościoła chodzi w Polsce 28,3% spośród 82% „zobowiązanych” spośród 85% ochrzczonych. Na razie łapiecie?

No to teraz przeliczmy to na całą populację Polski, która wynosi 37,75 mln ludzi:


OCHRZCZENI to 85% z 37,75 mln osób, czyli 32,01 mln osób (wg danych GUS)

ZOBOWIĄZANI to 82% z 32,01 mln ochrzczonych, czyli 26,25 mln osób (wg danych ISKK)

KATOLICY to 28,3% z 26,25 mln zobowiązanych, czyli 7,43 mln osób (wg danych ISKK)


A zatem katolików jest w Polsce mniej niż 7,5 miliona, co stanowi już tylko niecałe 20% populacji!

Czy teraz to jest jasne? No to zapamiętajmy i powtarzajmy:

KATOLICY TO W POLSCE MNIEJSZOŚĆ. STANOWIĄ TYLKO 20% POPULACJI!

Drodzy dziennikarze, przestańcie się wreszcie dawać robić w konia, bo to nam wszystkim naprawdę bardzo szkodzi. Wpływy kościoła na decyzje polityczne uzasadniane są właśnie statystykami. Kościół karmi się manipulowaniem danych. „Mylenie” katolików z ochrzczonymi jest na porządku dziennym od 30 lat. Apostaci nie są odliczani z puli ochrzczonych ani rzez kościół ani przez GUS. Uratuje nas tylko czytanie danych ze zrozumieniem. Amen.


#SłowoNaNiedzielę Choć z sejmu dochodzą do nas same koszmarne wiadomości, a do wygrania wyborów z prawicowymi...

Posted by Same Plusy on Sunday, January 15, 2023




Kodeks Prawa Kanonicznego
Kan. 1247 - W niedzielę oraz w inne dni świąteczne nakazane, wierni są zobowiązani uczestniczyć we Mszy świętej oraz powstrzymać się od wykonywania tych prac i zajęć, które utrudniają oddawanie Bogu czci, przeżywanie radości właściwej dniowi Pańskiemu oraz korzystanie z należnego odpoczynku duchowego i fizycznego.

Kan. 1248 - § 1. Nakazowi uczestniczenia we Mszy świętej czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego.

Katechizm Kościoła Katolickiego: „Eucharystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki”


Komentarze