"Jeśli zauważysz taki znak, to prawdopodobnie mieszka tam jakiś reformowany katolik."
RKK to starokatolicka wspólnota chrześcijańska powstała w 2007 roku. Reformowany Kościół Katolicki w Polsce jest wspólnotą mającą charakter misji. Reformowany Kościół Katolicki w Polsce rozpoczął działalność w 2006 roku. Początkowo była to nieformalna poznańska grupa modlitewna pod nazwą Wspólnota Braci i Sióstr Jezusa Chrystusa. Zrzeszała ona osoby nie utożsamiające się w pełni z żadną denominacją. Grupa poszukując wsparcia dla swojej działalności, rozpoznały się w nurcie starokatolicyzmu, zachowując swój chrystocentryczny i biblijny charakter. Należy przy tym dodać, że RKK należy do nurtu jednoznacznie liberalnego w polskim starokatolicyzmie. Jego życie i duszpasterstwo skupia się obecnie wokół wspólnot w Poznaniu i Warszawie oraz misji w: Krakowie, Zielonej Górze, Wrocławiu, Gnieźnie i Gdańsku. Biskupem, prezbiterem lub diakonem może zostać w tym Kościele mężczyzna lub kobieta, błogosławi się też związki osób tej samej płci. Cechą charakterystyczną jest zaangażowanie na rzecz sprawiedliwości społecznej oraz ekologii. Liderem wspólnoty jest prezbiter Tomasz Puchalski, od 7 maja 2012 jest Wikariuszem Przewodniczącego Biskupa Ekumenicznej Wspólnoty Katolickiej dla Polski.
Ekumeniczna Wspólnota Katolicka (Ecumenical Catholic Communion) – międzynarodowa konfederacja autokefalicznych diecezji i wspólnot (parafii) katolickich, inspirowanych ruchem starokatolickim, zrzeszająca wspólnoty o poglądach zwanych reformowanym katolicyzmem.
Tymczasem na drzwiach pojawiły się niespotykane dotąd oznaczenia. Co to takiego? Data Paschy. Jeśli zauważysz taki znak to prawdopodobnie mieszka tam jakiś reformowany katolik. Kredę na te oznaczenia poświęciliśmy w Święto Epifanii.
Tymczasem na drzwiach pojawiły się niespotykane dotąd oznaczenia. Co to takiego? Data Paschy. Jeśli zauważysz taki znak...
Posted by Reformowany Kościół Katolicki w Polsce on Tuesday, January 12, 2016
Komentarze
Prześlij komentarz