Modlitwa uwolnienia z masturbacji

Modlitwa uwolnienia z masturbacji (zaleca też ks. Piotr Glas).

Oto katolicki super lek antymasturbacyjny. Nowenna pompejańska (podobno) skutecznie pomaga w walce z masturbacją. Wystarczy nabożnie odmówić i zostaniesz wyleczony/uzdrowiony zgodnie z nauką kościelną... 😀


Nowenna pompejańska – instrukcja od podstaw

Nowenna pompejańska to jedna z najbardziej znanych modlitw. Niektórzy mówią na nią także: „pompejanka” lub „nowenna nie do odparcia”. Jest to modlitwa oparta na różańcu, którą napisał bł. Bartolo Longo, a zaaprobował Leon XIII. Ma ona niemal 140-letnią historię i trzeba zaznaczyć, pobłogosławiła ją sama Maryja!

Matka Boża PompejanskaAby dobrze poznać pompejankę, należy wiedzieć o kilku istotnych sprawach. Nowenna pompejańska nie wzięła się znikąd, ani nie jest to nowa modlitwa. Została napisana przez bł. Bartola Longo, apostoła różańca już półtora wieku temu. Był on założycielem dzieł miłosierdzia w Pompejach i zbudował świątynię ku czci Królowej Różańca Świętego. To właśnie jemu Jan Paweł II poświęcił znaczną część swojego „Listu o różańcu” i wskazał jako wzór do naśladowania. Bartolo Longo jest jednym z największych świętych różańcowych w dziejach Kościoła, mimo to pozostaje wciąż mało znany w Polsce. Jako autorzy tej strony, popularyzujemy tę postać już od 2003 roku. Od 2010 r. rozpowszechniamy nowennę pompejańską i współpracujemy z Sanktuarium w Pompejach.

Historia powstania nowenny pompejańskiej

bł. Bartolo LongoW 1879 roku Bartolo Longo śmiertelnie zachorował na dur brzuszny. Poprosił wtedy, aby do jego pokoju dostarczono obraz Matki Bożej Pompejańskiej. Przed tym wizerunkiem gorliwie modlił się i napisał nowennę błagalną. Dziewiątego dnia cudownie wyzdrowiał. Wkrótce napisał drugą modlitwę: nowennę dziękczynną.

Pięć lat później, w 1884 roku zdarzył się cud w jednej z arystokratycznych rodzin w Neapolu. Fortunatina Agrelli od 19. roku życia cierpiała na ataki padaczki. Konwulsje trwały po kilka godzin a najlepsi lekarze załamywali ręce. Po roku cierpień była w opłakanym stanie. Wtedy otrzymała medalik Matki Bożej Pompejańskiej oraz wspomniane nowenny. Zaczęła się nimi modlić.

Kilka dni później objawiła jej się Maryja składając obietnicę, że wyzdrowieje, kiedy odmówi trzy nowenny błagalne i trzy nowenny dziękczynne (właśnie te napisane przez Bartola Longo). I tak doszło do cudu. Fortunatina Agrelli została całkowicie uzdrowiona, a na znak wdzięczności udała się w pieszą pielgrzymkę do kościoła w Pompejach. Dodatkowo Maryja złożyła na jej ręce obietnicę, że każdy, kto będzie modlić się w podany sposób (odmawiając 15 tajemnic różańca oraz trzy nowenny błagalne i trzy dziękczynne), otrzyma potrzebne łaski. Dlatego to nabożeństwo „nowenną nie do odparcia”. Jej skuteczność potwierdzają tysiące świadectw, jakie możesz znaleźć na tej stronie! Jeśli masz sprawę, o którą chcesz się modlić, powierz ją Matce Bożej Pompejańskiej.

Wszystkie opisane tu zdarzenia,  cuda i modlitwy zostały opracowane na podstawie książki bł. Bartola Longo „Historia sanktuarium w Pompejach„. Warto sięgnąć po tę pozycję jako źródłową, ponieważ prawie wszystkie modlitewniki i opracowania, jakie zostały wydane w Polsce, zawierają wiele błędów co do historii nowenny pompejańskiej oraz zasad odprawiania tego nabożeństwa.

Nowenna pompejańska krok po kroku

Powyższa historia najkreśla rys historyczny, ale pytań o to, jak się modlić nowenną pompejańską, nie brakuje. Wielu pragnących rozpocząć tę nowennę nie zna nawet różańca. Nie trzeba się tego wstydzić – każdy kiedyś zaczynał. Dlatego przygotowaliśmy poniższy poradnik, który jest pomocą dla początkujących. W trakcie lektury na pewno pojawią się dodatkowe wątpliwości –  wszystkie zostały wyjaśnione w osobnym wpisie „Pytania i odpowiedzi” .

Osoby, które pragną modlić się nowenną pompejańską, powinny wiedzieć, co to jest różaniec. Dlaczego? Bo właśnie na różańcu opiera się nowenna pompejanska. Jeśli nie wiesz, na czym polega modlitwa na różańcu, nie martw się! Podstawy wyjaśnimy Ci to poniżej, a szczegółowo opisaliśmy w osobnym poradniku: „Różaniec – instrukcja, tajemnice, rozważania” .

Zatem przejdźmy do instrukcji nowenny pompejańskiej.

Ile trwa nowenna pompejańska?

Nowenna pompejanska ma swoje ramy czasowe. Zwykle nowenna trwa 9 dni modlitw, i tak je napisał bł. Bartolo Longo. W przypadku nowenny pompejańskiej modlimy się tak, jak poleciła to Maryja. Odmawiamy więc trzy dziewięciodniowe nowenny błagalne i trzy dziewięciodniowe nowenny dziękczynne. To daje łącznie 54 dni. Zatem zapamiętajmy, że:

  • Nowenną pompejańską modlimy się 54 dni.
  • Przez pierwsze 27 dni nowenny pompejańskiej odmawiamy 15 tajemnic różańca, dodając modlitwę błagalną.
  • Przez ostatnie 27 dni także odmawiamy 15 tajemnic różańca, dodając modlitwę dziękczynną.

Jak dokładnie wyglądają modlitwy nowenny pompejańskiej i jaka jest ich kolejność? – Otóż masz cały dzień, żeby odmówić różaniec, a dokładnie: 15 tajemnic różańca (część radosna, bolesna, chwalebna). Nie musisz odmawiać wszystkich dziesiątek różańca na raz. Możesz je rozdzielić na cały dzień.

Modlitwy nowenny pompejańskiej po kolei:

1. Przeżegnaj się znakiem krzyża

Podaj intencję swojej nowenny pompejańskiej. Intencja jest jedna na całą pompejankę.

Rozpocznij od słów modlitwy:

„Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego”.

2. Następnie zaczynamy różaniec:

Różaniec to modlitwy początkowe + dziesiątki różańca + modlitwy końcowe.

Najpierw odmawiamy modlitwy początkowe różańca. Są to:

  • Wierzę w Boga…
  • Ojcze nasz…
  • 3 × Zdrowaś Mario…
  • Chwała Ojcu…

Odmawiasz je tylko raz w każdym dniu. Jeśli nie znasz tych modlitw, to znajdziesz je w poradniku „Modlitwy różańca” .

3. Następnie przechodzimy do dziesiątek różańca

Każdego dnia modlimy się 15 tajemnicami różańca (5 tajemnic radosnych, 5 bolesnych, 5 chwalebnych). Na ich odmówienie mamy cały dzień.

Poniżej znajdziesz je rozpisane wraz z informacją, na czym polega ta modlitwa.

4. Jak modlić się na dziesiątkach różańca?

Każda dziesiątka różańca to rozważanie oraz modlitwy. Oto przykład:

Pierwsza tajemnica radosna: Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie

ROZWAŻANIE:

Przypomnij sobie tę biblijną scenę w oparciu o Pismo święte,  książeczkę w rozważaniami, albo po prostu z pamięci. Ta tajemnica rozpoczyna dziesiątkę różańca. Rozmyślaj nad tą sceną, odnosząc do Jezusa, Maryi, swojego życia czy intencji. Poświęć dłuższą chwilę na rozmyślanie, pamiętając, że różaniec odmawiany bez skupienia i rozważań to zamienia się w monotonną czynność…

MODLITWA:

Po rozważaniu danej tajemnicy, zaczynasz modlitwę dziesiątką różańca, czyli:

  • Ojcze nasz…
  • 10 × Zdrowaś Mario…
  • Chwała Ojcu…

Po skończeniu pierwszej dziesiątki, przechodzisz do drugiej tajemnicy różańca itd. Każda tajemnica to ponownie rozważanie oraz modlitwa dziesiątką różańca.

Jakie są tajemnice różańca?

Wymieńmy po kolei wszystkie tajemnice różańca:

Tajemnice radosne:

  1. Pierwsza tajemnica radosna:  Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
  2. Nawiedzenie świętej Elżbiety.
  3. Narodzenie Jezusa,
  4. Ofiarowanie Jezusa w świątyni
  5. Odnalezienie Jezusa w świątyni.

Tajemnica bolesne:

  1. Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  2. Biczowanie Jezusa
  3. Cierniem ukoronowanie Jezusa
  4. Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  5. Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

Tajemnica chwalebne:

Potem następuje część trzecia różańca, czyli 5 tajemnic chwalebnych.

  1. Zmartwychwstanie Jezusa
  2. Wniebowstąpienie Jezusa
  3. Zesłanie Ducha Świętego
  4. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
  5. Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi

Tajemnice światła

Ktoś zapyta, a co z tajemnicami światła? Nie są one obowiązkowe. Więcej w naszych „Pytaniach i odpowiedziach” .

I tak doszliśmy do zakończenia modlitwy różańcowej nad tajemnicami różańca.

5. Modlitwy końcowe nowenny pompejańskiej

Na koniec różańca, czyli po 15 tajemnicach (dziesiątkach) różańca, odmawiamy następujące modlitwy:

  • Pod Twoją obronę…
  • Modlitwę błagalną nowenny pompejańskiej  (przez pierwsze 27 dni nowenny pompejańskiej) ALBO Modlitwę dziękczynną nowenny pompejańskiej (przez ostatnie 27 dni nowenny pompejańskiej).
  • Kończymy różaniec trzykrotnym aktem strzelistym: „Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!” .

A oto modlitwa błagalna i modlitwa dziękczynna nowenny pompejańskiej:

Modlitwa końcowa w trakcie części błagalnej – modlimy się tą modlitwą przez pierwsze 27 dni nowenny na koniec różańca.

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Modlitwa końcowa w trakcie części dziękczynnej – modlimy się tą modlitwą przez ostatnie 27 dni nowenny.

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.


Komentarze